23 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Jerzy, Wojciech

Manifestacja 19.11.2016 - "Nie dla chaosu w szkole"

kreda w kieszenWg. Minister Zalewskiej, prawo oświatowe ma odpowiadać na potrzeby dzieci, rodziców i nauczycieli... :) Minister wspierana przez kłamców pokroju posłanki Marzeny Machałek, może rozmawia, ale niestety z rozmów nie wyciąga wniosków i z uporem próbuje narzucić nam swoje pomysły. Nie zgadzamy się na "chaos szkole", demontaż systemu oświaty w imię partyjnych interesów, ukryte zwolnienia nauczycieli, zmniejszenie nakładów na oświatę, bo cały ciężar reformy zostanie zrzucony na JST. Nie zgadzamy się również na zmniejszenie obowiązkowej liczby godzin wiodących przedmiotów objętych egzaminem maturalnym, proponowanych przez MEN, których liczba jasno wskazuje, że nie wracamy do modelu sprzed 1999 roku.
Minister Zalewska proponuje nam "Chaos jakiego świat nie widział. Operację takiej skali (i większego sensu) należałoby najpierw przedyskutować, przekonać do niej nauczycieli, zrobić jakieś pilotaże, a potem przygotowywać latami. Min. Zalewska ma na wszystko kilka miesięcy. Nawet jej miłość do szkoły może nie wystarczyć. Do marca gminy mają przygotować siatkę nowych szkół. Nie ma czasu na dyskusje z rodzicami, którzy dowiedzą się post factum, że ich dziecko ma dojeżdżać do innej szkoły. A takie rzeczy władze powinny negocjować, żeby protestów było mniej.

Dlatego w sobotę 19 listopada o 12.00 stawimy się na manifestacji przeciwko reformie edukacji. Bo MEN forsując "deformę edukacji", posługuje się zestawem kilku fałszerstw, które w kółko powtarza, nie odpowiada na apele i argumenty. Trzeba protestować póki czas.