Seminarium dla nauczycieli - Peronne 2015

162ZNP Oddział Powiatowy w Chełmie zorganizował dla swoich członków szkolenie wyjazdowe w Peronne we Francji, które odbyło się w dniach: 28.06.2015-06.07.2015. Ideą tegorocznego seminarium było porównanie systemów edukacyjnych: francuskiego oraz polskiego.

Program wyjazdu obejmował: wizytę w merostwie w Peronne oraz w szkołach w Peronne: Ecole Beranger, Ecole La Chaplette, Ecole Mont Saint Quentin. Spotkaniom towarzyszyła wymiana doświadczeń. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również Muzeum Alfred – Danicourt oraz Muzeum Historii w Peronne. Hospitowali także lekcję tańca w Conservatoire de Danse w Peronne, prowadzoną przez instruktorkę tańca i jednocześnie przewodnika grupy polskich nauczycieli we Francji, panią Renatę Jakimiuk. Chętni mgli wziąć udział w zajęciach relaksacyjnych prowadzonych przez panią Renatę. Seminarzyści uczestniczyli również w wykładzie prowadzonym przez panią Nelly Guilleron, profesor języka angielskiego we Francji. Prowadząca opowiedziała o organizacji systemu nauczania we Francji. Odpowiadała również na pytania uczestników wykładu. Zwieńczeniem tegorocznego seminarium był wyjazd nad morze do miasteczka Saint Valery sur Somme, zwiedzanie Amiens, Abeville oraz Paryża, gdzie seminarzyści zobaczyli m. in. katedrę Notre Dame, Louvre, Pola Elizejskie, Plac Pigalle.

Spotkanie z kulturą francuską oraz mentalnością Francuzów było ciekawym doświadczeniem, które każdy uczestnik wyjazdu przeżył osobiście.

Galeria zdjęć »