Założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela

23 lipca br. Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy Karta Nauczyciela oraz niektórych innych ustaw, przedłożone przez ministra edukacji narodowej.

Jak napisano w komunikacie po posiedzeniu rządu, celem nowelizacji jest "podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez: wzmocnienie motywacyjnego charakteru wynagrodzeń nauczycieli, zwiększenie roli doskonalenia umiejętności zawodowych nauczycieli zgodnie z potrzebami uczniów, poprawę organizacji pracy szkoły oraz włączenie rodziców w sprawy istotne dla szkoły w szerszym niż dotychczas zakresie". Założenia do projektu nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela można przeczytać TUTAJ »