Manifestacja ZNP w Chełmie

Koleżanki i Koledzy !

"Ludzie są jak wiatr. Jedni lekko przelecą przez życie i nic po nich nie zostaje, drudzy dmą jak wichry, więc zostają po nich serca złamane, jak jakieś drzewa po huraganie. A inni wieją jak trzeba. Tyle, żeby wszystko na czas mogło kwitnąć i owocować. I po tych zostaje piękno naszego świata..."

Te piękne i mądre słowa dedykujemy wszystkim uczestnikom manifestacji zorganizowanej przez Oddział Powiatowy Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie 2 marca 2012 roku.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy z wielkim zaangażowaniem i ofiarnością przygotowali oprawę protestu, stanowili jego służbę porządkową oraz tym, którzy w pełni identyfikowali się z jego ideą : uczestniczącym w nim nauczycielom - związkowcom, niezrzeszonym, skupionym w innych związkach zawodowych, rodzicom, działaczom OPZZ.

Wyrażamy też wdzięczność Policji oraz Straży Miejskiej - służbom gwarantującym bezpieczeństwo w czasie przemarszu manifestujących.

Podziękowania kierujemy także do tych mediów, które w sposób rzetelny i obiektywny relacjonowały naszą manifestację.

Likwidacja szkół – informacja ZNP (5.03.2012) »

Wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich - Ireny Lipowicz do MEN w sprawie likwidacji szkół i przedszkoli. »

Nauczyciele, związkowcy ZNP i rodzice uczniów ze szkół na terenie powiatu chełmskiego przeszli ulicami Chełma, w proteście przeciwko polityce oświatowej rządu.

Popełniliśmy błąd wychowawczy! My ich wychowaliśmy, a oni nas nie szanują - mówiła o samorządowcach i politykach Ewa Suchań – Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie

Protestujący przeszli spod siedziby Starostwa Powiatowego ulicami miasta pod budynek Urzędu Miasta Chełm. W manifestacji uczestniczyli Przewodniczący OPZZ - Jan Guz, Wiceprezes Zarządu Głównego ZNP - Grzegorz Gruchlik, Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej OPZZ - Wiesława Janczak, Prezes Okręgu Lubelskiego ZNP - Janusz Różycki, a także przedstawiciele oddziałów ZNP z Powiatu Lubelskiego, Świdnickiego, Kraśnickiego i Łęczyńskiego. Według szacunków policji w manifestacji wzięło udział około pół tysiąca osób.

W zakładce GALERIE - dostępne są zdjęcia z manifestacji

RELACJE Z MANIFESTACJI W MEDIACH:

ZNP manifestowało przeciwko likwidacji szkół - Onet.pl

Manifestacja ZNP przeciwko likwidacji szkół - Interia.pl

500 osób demonstrowało na ulicach Chełma. Bronią szkół - Gazeta.pl

Chełm przeciwko zamykaniu szkół - Głos Nauczycielski

Protest przeciw zamykaniu szkół w Chełmie - Portal Samorządowy

Lubelskie: manifestacja ZNP przeciwko likwidacji szkół - Oswiata.abc.com.pl

Protest nauczycieli w Chełmie. Nie chcą likwidacji szkół - TVP Lublin

Chełm: Nie tylko nauczyciele wyszli na ulice - Radio Lublin

Protest w Chełmie: Nauczyciele wyszli na ulice – Kurier Lubelski

Manifestacja ZNP w Chełmie: Urzędy zlikwidujcie, nie szkoły! – Dziennik Wschodni