Seminarium szkoleniowe w Suścu 2011

Oddział Powiatowy ZNP w Chełmie w dniach 16-18.09.2011 r. zorganizował w Suścu  szkolenie, które obejmowało zakres prawa oświatowego. W szkoleniu wzięli udział członkowie: Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie, Zarządu Ogniska Gminnego Chełm-Miasto, Zarządu Klubu Młodego Nauczyciela oraz Prezesi Grup Związkowych i Ognisk Gminnych.

W merytoryczny i przystępny sposób zostały omówione wybrane zagadnienia dotyczące podstawowych aktów prawnych ( Ustawa o Systemie Oświaty, Ustawa Karta Nauczyciela, Ustawa o Związkach Zawodowych). Poza tym radca prawny Zarządu Okręgu Lubelskiego ZNP - Pan Marek Kasperek zapoznał obecnych z Orzecznictwem Sądu Najwyższego w w/w zakresie. Przypomniano także strukturę ZNP i kompetencje ognisk gminnych. W trakcie szkolenia uczestnicy seminarium poruszyli wiele nurtujących ich problemów.

Ponadto Prezes kol. Ewa Suchań omówiła aktualne sprawy związkowe. Podkreśliła konieczność współpracy dyrektorów placówek oświatowych z ZNP.

Dodatkowo uczestnicy szkolenia mieli również okazję podziwiać z przewodnikiem roztoczańskie cuda: progi skalne na rzece Jeleń zwane Szumami, majestatyczne pomnikowe drzewa i drewnianą architekturę wiejską. Do pieszej wędrówki zachęcił przepiękny szlak turystyczny leśnymi duktami – znakomite miejsce dla amatorów wypoczynku i rekreacji.

Na zakończenie seminarium zaplanowano kolejne szkolenia z udziałem radcy prawnego.

W zakładce GALERIE, zdjęcia z wyjazdu »