29 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Piotr, Robert, Bogusław

Wybory SIP - ZSEiT

znpW związku z upływem kadencji Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych, informuję że w dniu 22.11.2021 r. w imieniu organizacji związkowych działających na terenie ZSEiT, zostało złożone pismo do Dyrekcji Szkoły z prosbą o zwołanie zebrania wszystkich pracowników placówki w celu wyboru Społecznego Inspektora Pracy.

Po konsultacji z przedstawicielami organizacji związkowych oraz wstępnym ustaleniom z Dyrekcją Szkoły informuję, że planowany termin zebrania wszystkich pracowników szkoły to dzień 7.12.2021 (wtorek). Godzinę określi dyrekcja

Zebranie zostanie przeprowadzone na podstawie załączonego regulaminu oraz porządku obrad. Jednocześnie przekazujemy informację o prawach i obowiązkach ZSIP.

Dokumenty:

1. Regulamin wyborów ZSIP
2. Porzadek zebrania
3. Prawa i obowiazki ZSIP

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO

• Skupiamy w swoich szeregach nauczycieli i innych pracowników polskiej oświaty.
• Naszym statutowym zadaniem jest stać na straży dobra polskiej oświaty.
• Jesteśmy najstarszą w Polsce organizacją związkową działającą od ponad 100 lat.
• Reprezentujemy pracowników przed pracodawcą w sprawach pracowniczych, płacowych.
• W razie potrzeby zapewnimy bezpłatną pomoc prawną.
• Fachowo doradzamy prawnie, a gdy trzeba bronimy pracownika w sądzie.
• Pomagamy przy procedurach awansu, planie rozwoju, kompletowaniu dokumentacji.
• Reprezentujemy nauczycieli w komisjach dotyczących awansu zawodowego
• Opiniujemy dokumenty dotyczące arkusza organizacyjnego szkoły i placówki
• Zapewniamy uczestnictwo w imprezach kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych
• Oferujemy swym członkom możliwość rozwijania zainteresowań w klubach
• Organizujemy konferencje, spotkania dyskusyjne o tematyce edukacyjnej

JAKO CZŁONEK ZWIĄZKU MASZ WPŁYW NA :

• Podejmowane przez nas działania
• Kształtowanie polityki oświatowej w samorządach i w kraju
• Wybór władz związkowych

JAKO CZŁONEK ZNP MASZ PRAWO DO :

• Nieodpłatnej pomocy prawnej : obrona przez pełnomocnika związkowego w sprawach sądowych,
• Pomocy obrońców w sprawach dyscyplinarnych,
• Interwencji w przypadku indywidualnych lub zbiorowych konfliktów na tle stosunku pracy,
• Pomocy w przypadku zwolnienia z pracy,
• Preferencji i zniżek na opłaty za pobyt w hoelach, ośrodkach wypoczynkowych i sanatoriach ZNP, po okazaniu ważnej legitymacji związkowej,
• Preferencji w zakupie usług w ZNP OUPiS oraz BPiT "Logostour" oraz dla studiujących w WSP ZNP,
•Zasiłków statutowych,
• Pomocy finansowej w postaci zapomóg losowych zgodnie z możliwościami finansowymi,
• Pomocy materialnej w przypadkach szczególnych z funduszu interwencyjnego ZG ZNP oraz funduszu pomocy ZOL ZNP,
• Pomocy materialnej w trudnych sytuacjach życiowych,
• Zniżek w imprezach organizowanych przez ogniwa związkowe.