Szkolne Guantanamo

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze: "Najbogatsi już ewakuowali swoje dzieci, bo edukację w Polsce tak zaciekle reformowano, aż w końcu oferuje dzieciom okaleczenia fizyczne, a młodzieży niedorozwój umysłowy. Zaś reforma planowana przez obecnego ministra, co najwyżej dobije konającego. Odtworzenie procesu myślowego, który doprowadził edukację dzieci i młodzieży do obecnego stanu jest wbrew pozorom możliwe. Acz na początek zacznijmy od końca.
Przemysław Czarnek wyraźnie marzy o zostaniu jednym z liderów obozu katolicko-konserwatywnego. Swój autorytet chce zaś wykreować krzewiąc z pasją wśród uczniów cnoty niewieście oraz przymioty męskie. Jako, że obecny szef MEiN to człek bystry, zdolny i ambitny, jego autokreacja na wielkiego obrońcę tradycyjnej Polski ma szansę zostać „kupiona” przez prawicowy elektorat. To z kolei otwiera na przyszłość perspektywę awansowania z wyjątkowo paskudnego stanowiska na jakieś dużo milsze lub cieszące się wyższych prestiżem społecznym. Jak choćby funkcję Prezesa Rady Ministrów."