Z głębokim żalem i bólem zawiadamiamy, że 14 czerwca 2011 r. odszedł od nas

ŚP TADEUSZ JASTRZĘBSKI

t_jastrzebskiZasłużony pedagog, Dyrektor CKUE w Chełmie (1991-1996), Prezes Oddziału ZNP Chełm-Miasto (1984-1990), Wiceprezes Okręgu Chełmskiego ZNP oraz Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chełmie (1990-2006)

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 16.06.2011 godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Chełmie

Tadeusz Jastrzębski ur. 1947 Rokitowie pow. Biłgorajski. W 1966 r. ukończył LO w Turbinie i rozpoczął studia w zakresie matematyki na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym UMCS w Lublinie, które ukończył w 1970 r. W osiem lat później skończył Studium Informatyki przy IKN w Warszawie, a w 2001 r. studium podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. W 1988 r. zdobył II stopień specjalizacji zawodowej w zakresie matematyki, a w 2002 r. stopień nauczyciela dyplomowanego. W roku 2003, został ekspertem komisji ds. awansu zawodowego.

Pracę zawodową rozpoczął 5.08.1970 r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Ewarysta Stopnickiego w Chełmie jako nauczyciel matematyki, a od 1979 r. również informatyki. Od początku pracy zawodowej opiekował się Szkolną Komendą OHP, organizując wiele obozów krajowych i zagranicznych dla młodzieży. Prowadził wiele prac na rzecz miasta i przedsiębiorstw miejskich, za co był wyróżniany przez Ministra Budownictwa i Komendanta Głównego OHP, a szkoła zdobywała czołowe miejsca na podsumowaniach akcji letnich na szczeblu centralnym i wojewódzkim. Pod koniec lat 1980. jako pierwszy w mieście tworzył pracownie komputerowe. W 1991 r. wygrał konkurs na dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów w Chełmie i pełnił te funkcje przez 5 lat.

Pracował społecznie jako radny Rady Miasta Chełma, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, członek Komisji Oświaty i Kultury oraz Komisji Spraw- Socjalnych i Rodziny (1998-2002). Był również, ławnikiem Sądu Rejonowego w Wydziale Pracy. Od 1996 r. urlopowany do pracy w Zarządzie Oddziału ZNP w Chełmie.

Do ZNP należy od 1970 r. Brał udział w odtwarzaniu struktur związkowych. Był przewodniczącym Komitetu Założycielskiego ZNP przy KOiW w Chełmie, W latach 1984-1990 pełnił funkcję prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Chełmie, a od 1990 r. do 2006 był wiceprezesem Zarządu tegoż Oddziału. Był także członkiem Prezydium Zarządu Okręgu ZNP w Chełmie (1984-1999), od 2000 r. był członkiem Prezydium Zarządu Okręgu ZNP w Lublinie. W 1998 r. delegat na XXXVII Zjazd Krajowy ZNP w Warszawie.

Za pracę zawodowa i społeczną uhonorowany został Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem KRN, Złotą Odznaką ZNP, Złotą Odznaką OHP, odznaką „Zasłużony dla województwa chełmskiego” oraz Srebrną odznaką „Zasłużony Działkowiec”. Dwukrotnie otrzymał nagrodo Kuratora Oświaty.