SZKOLENIE W ZAKOPANEM  /21-24.10.2010/

W dniach 21- 24.10.2010 roku w Zakopanem odbyło się szkolenie członków: Zarządu ZNP Oddziału Powiatowego w Chełmie, Zarządu Ogniska Gminnego Chełm - Miasto, Zarządu Sekcji Administracji i Obsługi, Komisji Rewizyjnej, przedstawicieli Sekcji Emerytów i Rencistów oraz Klubu Młodego Nauczyciela, a także Prezesów Grup Związkowych i Ognisk Gminnych. Organizatorem szkolenia był Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie. Szkolenie dotyczyło aktualnych zmian w prawie oświatowym. Ożywioną dyskusję wśród uczestników wywołał przygotowany przez MEN, a zaprezentowany przez kol. Prezes - Ewę Suchań pakiet zmian w oświacie, tj. projekt konsolidacji zasobów oświaty- łączenie placówek oświatowych, likwidacja kuratoriów, CKE, wprowadzenie nowych struktur takich jak: KOJE, ROJE oraz nowych stopni awansu zawodowego. Przedstawiono również prezentację dotyczącą zmiany rozporządzenia w sprawie organizacji nowego roku szkolnego. Uczestnicy szkolenia wyrazili obawę, że powyższe zmiany mogą doprowadzić do chaosu, który niewątpliwie zaszkodzi polskiej oświacie. Interesującym tematem szkolenia okazał się również " Mobbing w środowisku pracy". Przedstawiono prezentację multimedialną na temat charakteru tego zjawiska, jego konsekwencji, aspektów prawnych oraz sposobów przeciwdziałania.

• 4
  • 5
  • 6

Szkolenie uatrakcyjniła wycieczka autokarowa niepowtarzalną trasą - Polana Kotrysówka, Bukowina Tatrzańska, Dębno, Niedzica, Łopuszna. Kondycję fizyczną uczestnicy mogli wzmocnić dzięki doskonale zaplanowanej wędrówce Doliną Kościeliską, Smreczyńskim Stawem i Halą Ornak oraz zdobyć Kasprowy Wierch.

• 1
  • 2