27 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

SPOTKANIE PRACOWNIKÓW OŚWIATY

Oddział Powiatowy ZNP w Chełmie w dniu 30.01.2009 r. zorganizował UROCZYSTE SPOTKANIE ZWIĄZKOWCÓW, którzy w 2008 roku odeszli na emeryturę.

Gospodarzem spotkania było Ognisko ZNP w Przedszkolu Miejskim nr 11 w Chełmie.
"DZIĘKUJĘ CI MISTRZU" to tytuł KONCERTU SŁOWNO-MUZYCZNEGO w wykonaniu 6-latków Przedszkola wg scenariusza Kol. Barbary Daruk przy współudziale koleżanek: Moniki Sobierajskiej, Magdaleny Skibińskiej i Małgorzaty Trawińskiej
"TO BYŁY PIĘKNE LATA" w wykonaniu zespołu wokalnego "Nutki" pod kierunkiem Kol. Ewy Suchań Prezes Oddziału ZNP uświetniły spotkanie.

• emeryci

DROGA KOLEŻANKO, KOLEGO !
Stoisz przed zwierciadłem co odbija prawdę i widzisz dzień kiedy po raz pierwszy stanęłaś przy tablicy szkolnej. Stworzona jesteś z urodzajnej ziemi dla tego maleńkiego ziarnka gorczycy, z którego może wyrosnąć drzewo wiary, miłości i nadziei. Czy widzisz, jak wielu drzewom pozwoliłaś wyrosnąć? Tyle dałaś sił ze swojego życia, tyle wiary, tyle miłości w sercu, co owoców. Twoją pracę zawodową cechowała fantazja i niezwykłość, bo pod spojrzeniem Twoich oczu, martwe rzeczy codzienności stawały się żywymi znakami, a Twoje ręce z bezwartościowych drobiazgów, prawie niczego, wciąż na nowo tworzyły coś cudownego. I tak, jak do tej pory pięknem - dotykaj, dobrem - lecz, uśmiechem - pocieszaj , a nade wszystkim miłością karm. Zatrzymaj upływający czas we wspomnieniach, zawsze pamiętaj o pięknych chwilach, by nigdy nie poszły w zapomnienie. Kochaj każdą z nich tak, jak ona kocha Ciebie. Życzymy Ci, abyś słyszała wszystkich ludzi, ale szła tylko za głosem serca. Podążaj wieloma drogami, ale zawsze w jednym kierunku, który prowadzi do zgody z samym sobą.

Powyższe słowa wypowiedziane przez Kol. Prezes Ewę Suchań wprowadziły wszystkich w stan zadumy i wzruszenia. Sprzyjały jakby "zatrzymaniu czasu" i wspomnieniom minionych lat pracy dydaktyczno-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą.
Podziękowanie organizatorom spotkania za pamięć, życzliwość, wzruszające "ciepłe" słowa i serdeczną atmosferę w imieniu wszystkich uczestników spotkania złożyła Kol. Stanisława Kapuścińska.

Lista pracowników oświaty, członków ZNP, którzy odeszli w 2008 roku na emeryturę:

• Małgorzata Kończyńska - Przedszkole Miejskie nr 5 w Chełmie
  • Filomena Małysz - Przedszkole Miejskie nr 6 w Chełmie
  • Barbara Matczuk - Przedszkole Miejskie nr 9 w Chełmie
  • Barbara Grządkowska - Przedszkole Miejskie nr 11 w Chełmie
  • Stanisława Kapuścińska - Przedszkole Miejskie nr 11 w Chełmie
  • Krystyna Gołębiowska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmie
  • Lilianna Szewczuk - Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie
  • Elżbieta Kaszak - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6
  • Ewa Kiermacz - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie
  • Urszula Wapniarz - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie
  • Teresa Wołoszyn - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Chełmie