26 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Konferencja "Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży"

mleko1Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Warszawie i Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie byli organizatorami konferencji „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”, która odbyła się 28.10.2014r. w Centrum Kultury Filmowej ZORZA w Chełmie. Cele spotkania omówiła p. Zofia Grzebisz-Nowicka, przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Wykład i prezentację multimedialną pt. „Znacznie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży” przedstawiła pani Aleksandra Cichocka, dietetyk, pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie.

mleko2Uczestnicy konferencji zostali poinformowani o realizowanych programach „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole” przez przedstawiciela Oddziału Terenowego ARR w Lublinie.
Podobne konferencje dla dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowo-wychowawczych organizowane są w całym kraju w ramach programu „Żyj zdrowo”. Koszty wykładu i organizacji degustacji galanterii mlecznej pokryła firma BAKOMA, która zgodziła się podjąć korzystną dla szkół i przedszkoli współpracę w zakresie zaopatrywania w produkty mleczne, dowożone własnym transportem.
Konferencja miała uświadomić pedagogom potrzebę promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.