18 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Konferencja nt. „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”

mlekoZarząd Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Warszawie i Zarząd Oddziału Powiatowego ZNP w Chełmie informują o konferencji nt. „Znaczenie mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży”. Odbędzie się ona w dn. 28.10.2014 r. w Centrum Kultury Filmowej ZORZA w Chełmie, ul. Strażacka 2.

Zapraszamy Was, Drodzy Prezesi, do udziału w tym przedsięwzięciu. Obecni będą także przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy placówek oświatowych z Chełma oraz z gmin.

Wykład i prezentację multimedialną przedstawi Pani Aleksandra Cichocka – dietetyk, pracownik naukowy Instytutu Żywności i Żywienia. Natomiast degustację galanterii mlecznej przygotuje firma Bakoma. Przewidujemy także informację o realizowanych w szkołach programach „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”.

Takie konferencje dla nauczycieli placówek oświatowo-wychowawczych KSPS wspólnie z ZNP, miejscowymi władzami samorządowymi i oświatowymi organizowane są w całym kraju w ramach programu „Żyj zdrowo”. Chcemy m. in. w ten sposób rozszerzyć dotychczasowe działania, mające na celu poprawę stanu zdrowia dzieci i młodzieży.

Wiemy dobrze, że jednym z niezwykle ważnych czynników wpływających na stan zdrowia, szczególnie dzieci i młodzieży, jest jakość produktów żywnościowych i sposób odżywiania się. Wśród produktów spożywanych przez dzieci ważne miejsce powinny zajmować produkty mleczne, głównie galanteria mleczna, bo mleka na ogół dzieci nie chcą pić. Taką galanterię w bardzo dużym asortymencie o najwyższym poziomie jakościowym smakowym produkuje Firma Bakoma, która zgodziła się pokryć koszty wykładu i zorganizować degustację swoich wyrobów dla uczestników konferencji oraz podjąć korzystną dla szkół i przedszkoli współpracę w zakresie zaopatrywania ich w produkty mleczne dowożone własnym transportem.