29 Marzec 2024   |   Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Szkolenie w Retzbach 2014

Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie przy współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu  Miasta Chełm zorganizował seminarium dla nauczycieli z Chełma oraz z powiatu. Szkolenie odbyło się w Retzbach (Niemcy) w dniach: 12-19 lipca 2014r. Pedagodzy przez tydzień mieszkali i kształcili się w benedyktyńskim ośrodku szkoleniowym. Zakres zagadnień obejmował takie tematy, jak: bezpieczne korzystanie z Internetu, wychowanie seksualne w klasach 5. w odniesieniu do niemieckiego systemu oświaty, problemy demograficzne w Niemczech. Po zakończeniu seminarium nauczyciele odpoczęli w austriackich Alpach, zwiedzili Saltzburg - miasto Mozarta oraz Wiedeń.

ZDJĘCIA Z WYJAZDU »