25 Kwiecień 2024   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Formy wsparcia dla zwalnianych nauczycieli

pupInformacja dla prezesów Ognisk i Ognisk Gminnych oraz członków Zarządu OP ZNP w Chełmie o spotkaniu z przedstawicielami PUP

2014 to kolejny rok zwolnień i ograniczeń etatów w chełmskim szkolnictwie. Nauczyciele oraz pracownicy sektora oświaty po raz kolejny staną przed widmem bezrobocia i problemem, jak odnaleźć się na rynku pracy. W trosce o pedagogów  Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział Powiatowy w Chełmie zamierza zorganizować spotkanie prezesów ognisk, ognisk gminnych oraz członków Zarządu OP ZNP z przedstawicielami Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie.

Zapraszamy nauczycieli prowadzących ogniska w szkołach oraz członków Zarządu do siedziby Związku przy ul. Lubelskiej 18 w Chełmie 10 czerwca 2014 r. o godz. 14.00. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny. Dotyczyć będzie form wsparcia dla nauczycieli i pracowników oświaty z woj. lubelskiego zagrożonych zwolnieniem, przewidzianych do zwolnienia lub bezrobotnych, którzy utracili pracę. Już dziś wiemy, że w ramach projektu Powiatowy Urząd Pracy przewidział: szkolenia, studia podyplomowe, bezzwrotne wsparcie do 40 tys. zł dla osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą, staże w nowym zawodzie, poradnictwo zawodowe, psychologiczne, pośrednictwo pracy i in. Przeszkolimy prezesów ognisk i ognisk gminnych, aby ci jako pierwsi dotarli do nauczycieli w szkołach z informacją, gdzie i o jaką pomoc mogą się zwrócić. Życzmy sobie, aby potrzebujących takiego poradnictwa było jak najmniej.